راهنمایی ومشاوه جهت احداث ، طراحی واجرای باغ بام

شرکت جهانکشت توس یکی از هشت شرکت مورد تایید و ذی صلاح سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری مشهد جهت مشاوره، طراحی ، نظارت و احداث باغ بام است.

شرکت جهانکشت توس از سال 1373 با محوریت فعالیت در بخش خصوصی در حوزه ی امور تولیدی ، کشاورزی ، خدماتی ، مشاوره ای ، صادرات و واردات ، احداث و طراحی باغات و فضای سبز شهری و طراحی سیستم های آبرسانی با شماره ثبت 8639 سهامی خاص به ثبت رسید و فعالیت خود را آغاز نمود.

در همان سالهای نخستین فعالیت با تکیه بر دانش روز و توانمندی کادر تحصیلکرده و مجرب خویش بعنوان اولین شرکت پیمانکار فضای سبز در سال 1375 موفق به عقد قرارداد رسمی نگهداری فضای سبز گردیده و از آن سال تا کنون این فعالیت بصورت مستمر با کلیه ی نهادها ، سازمان ها ، ارگانها و مراکز شخصی و خصوصی ادامه داشته است.

این شرکت با مشاوره ، طراحی ، نظارت ، اجرا و نگهداری باغ بام ، و با پشتوانه بیش از دو دهه فعالیت و تجربه خود و کادر مجرب خویش ، مفتخر است علاوه بر ارائه خدمات مهندسی شامل تهیه نقشه های اجرایی ، و نقشه های مربوط به زیر ساخت جهت المان های معماری موجود در طرح ، طراحی سیستم آبرسانی مناسب با توجه به پوشش گیاهی ، نصب لایه های باغ بام و نظارت کامل بر اجرای پروژه ، با کمک کارشناسان آگاه خود با استفاده از تسهیلات و طرحهای تشویقی و حمایتی شهرداری مشهد ، هزینه های اجرایی باغ بام را تا سقف مصوبات شهرداری بصورت ( نقدی یا غیر نقدی ) از محل شهرداری مشهد تامین و به متقاضیان استفاده از باغ بام ارائه دهد .

گروه تخصصی گرین لایف

گرین لایف نیز بعنوان زیر مجموعه ای از شرکت بزرگ جهانکشت توس با اخذ چندین نمایندگی انحصاری از برندهای برتر ایرانی و خارجی در مجموعه ای بزرگ ، کامل ، زیبا و مدرن با ارائه محصولات دکوراتیو و سایر ملزومات مورد نیاز ( فضای باز و بسته ) در این زمینه از قبیل آب نما، آتشدان، آلاچیق، مبلمان فضای باز، سایبان ، باربیکیو ، انواع فلاورباکس و ... آماده خدمات به شهروندان گرامی می باشد

<< مزایای زیست محیطی ، اجتماعی و اقتصادی باغ بام >>

افزایش فضای مفید ساختمان بدون پرداخت عوارض بنا به شهرداری و بالارفتن ارزش ریالی ساختمان .

جلوگیری از ایجاد روان آب روی بام و ذخیره آب ، باغ بام ها بین 50 تا 90 درصد آبهای حاصل از بارش را برای استفاده های بعدی در خود حفظ کرده و از هدر رفتن آن جلوگیری می کند .

کاهش اتلاف انرژی از طریق سقف آخرین طبقه وایجاد عایق صوتی ، حرارتی و برودتی .

بالا بردن طول عمر بام ها با محافظت در برابر اشعه مضر آفتاب .

جذب دفع ذرات آلاینده هوا توسط خاک ( جذب دی اکسید کربن) و تولید هوای سالم ( تولید اکسیژن . رطوبت در فضای باغ بام) .

کاهش و تعدیل صداهای وارده به داخل ساختمان

چشم انداز فضای سبز را که به واسطه توسعه ساختمان ها از دست رفته است ، جبران کرده و زیستگاه طبیعی برای حیوانات و گیاهان ایجاد می کند .

ایجاد تفرجگاه کوچک و اختصاصی سبز، آرام ، امن و زیبا برای خانواده ها در هیاهوی شهری . حفظ سلامت روحی و جسمی شهروندان و حذف استرس های ناشی از زندگی شهری.

اعطای تسهیلات تشویقی و حمایتی شهرداری مشهد در احداث باغ بام

بر اساس مصوبه شماره 1353/91/3/ش مورخ 31/03/91 شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ، در راستای ایجاد و توسعه فضای سبز شهری، فرهنگ سازی ، ترغیب و تشویق شهروندان به احداث باغ بام ، اعطای تسهیلات تشویقی و حمایتی در این خصوص بصورت یک ردیف اعتباری در بوجه هر سال ( نقدی و غیرنقدی ) پیش بینی شده است . بدین صورت که مبلغ تسهیلات تشویقی باغ بام برای کلیه گروههای ساختمانی جدیدالاحداث به ازای هر متر مربع احداث باغ بام ، دومیلیون ريال برای سال 94 است که هر سال به میزان 15% به این مبلغ افزوده می شود . این تسهیلات در سال 1396 ، به ازای هر متر مربع مبلغ 2.645.000 ريال می باشد.

مصوبه اعطای تسهیلات تشویقی و حمایتی در احداث باغ بام ( شورای اسلامی شهر مشهد مقدس)

دانلود

شیوه نامه فنی و اجرایی باغ بام

دانلود

;